none
GRAFİK TASARIM - İznik Dizayn
7376
page-template-default,page,page-id-7376,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

GRAFİK TASARIM

Düşleyin, yaratalım… Karar verin, uygulayalım… Başlayın, tamamlayalım.

Logo ve Logo'nun Önemi

İnsan faktörünü teknoloji ve estetikle birleştiren görüntülü dil sistemi olan grafik tasarım, kurumsal imajın çekirdeğidir.

Kartvizitten bilboarda, el broşüründen web sitesine, gazete ilanından tabelaya kadar aklınıza gelen her çalışma grafik tasarım ürünüdür ve görsel iletişimin bir parçasıdır.

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir.

Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birlik geçerlidir.

Katalog-Broşür Tasarımı

Günümüz grafikerleri, iletişim stratejileri planlayabilen, etkili görsel ürünler koyabilen birer “problem çözücü” dür.

Onların görevi, gözle görünen bilgiyi, en efektif ve akılcı şekilde tasarlayabilmek için görünmeyen bilgiyi kontrol etmek, yaratılan imajı orijinal ve hedefine yönelik bir şekilde “ortam” ve “mesaj” ilişkisi içinde kompoze etmektir.

Biz, grafik çalışmalarınızı kurumunuzun kimliğine, marka ve ürün konseptinize uygun olarak tasarlıyor, matbaa ya da diğer baskı sürecine girene kadar takip ediyor, en uygun fiyatla, en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz.

İznik Dizayn

İZNİK DİZAYN, ekranlardan matbaa veya dijital baskı çıkışlarına kadar, geniş bir alanda firmalara farklı ve kaliteli grafik tasarım çözümleri sunabilmektedir. Hedef kitle ve görsel konsept belirlendikten sonra ilgili grafik tasarım çalışmaları projelendirilir.

Bunların başında;

* Logo tasarım
* Kurumsal evrak tasarımları
* Katalog tasarım
* Broşür tasarım
* Tek sayfalık flyer tasarımları
* Gazete
* Dergi
* Tanıtım Föyleri
* Ürün tanıtım katalogları
* Kitapçıklar
* Klasörler
* Promosyon çalışmaları
* Kapaklı klasörler gibi baskı çalışmaları en başta gelmektedir.

Başarılı reklam çalışmaları başarılı grafik tasarımı ile desteklenmek zorundadır. İZNİK DİZAYN
ın görsel dünyası ile tanışmak için sizi de bekliyoruz.

LOGO ve LOGO’NUN ÖNEMİ

LOGO ve LOGO'NUN ÖNEMİ

Logo (Logotype), kurumsal kimliğinizin ana gövdesidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız.

Logo, her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik öğesi olup şu özellikleri taşımalıdır:

– Sektörde benzersiz olmalıdır.
– Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir.
– Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir.
– Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır.
– Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır
– Firmanızın “ruhunu” yansıtmalı, somutlaştırmalıdır.
– Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir.
– Farklı yüzey ve medyalara uygulanması aşırı masrafa yol açmamalıdır.
– Ve en önemlisi; logo kurumunuza özgü olmalıdır.

KATALOG-BROŞÜR TASARIMI

Katalog-Broşür Tasarımı

Her ne kadar internetin zaman içinde gelişerek çoğu evde yaygın olmasına rağmen, insanların bakmaktan çok, tutarak inceleme dürtüleri yoğun olarak devam ediyor.

İnternette binlerce haber ve magazin portalı olduğu halde dergi ve gazete satışlarının hala yüksek olmasının asıl nedeni budur.

Bu düşünceyle hareket edildiğinde ürünlerinizin ve firmanızın detaylı tanıtımında kataloğun yeri oldukça önemlidir.

Hedef kitlenin ve kurumsal kimliğin doğru tespiti ile yapılmış bir katalog ya da broşür tasarımının, tüketici üzerindeki etkisi şüphesiz pozitif yönde olacaktır.

Akılda kalıcılığın sırrının da görsellikten geçtiği gerçeğini bilmekte ve profesyonel olarak katalog ve broşür gibi tanıtım amaçlı görsel materyal tasarım hizmeti vermekteyiz.

MEDYA

İZNİK DİZAYN, medya alanında kurumlara ve kişilere talep ve tercihler doğrultusunda; doğru, ilkelli, güncel ama yarını da planlayan, arzulanan düzeyin üstünde hizmet sunmaktadır.

Gazete ve dergi tasarımı, yerel / ulusal medya için reklam çalışmaları, basın bülteni, basın danışmanlığı, kurum – medya ilişkileri çalışma alanlarımız arasındadır.

BASIN DANIŞMANLIĞI

BASIN DANIŞMANLIĞI

İZNİK DİZAYN ve beraber çalıştığı kurum içi ve kurum dışındaki iş ortakları, tam profesyonel anlayışla basın danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Siz de tüm medya organları ile sürdürülen köklü ve güçlü ilişkilerimiz sayesinde, iş dünyasına sunduğumuz basın danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Bu amaçla yazılı, dijital kayıt ve video kayıt biçimlerinde basın bültenlerinizi hazırlamak, basın mensuplarının katılımını sağlayacak iş toplantısı, iş yemeği, iş gezisi organize etmek, özel haber ve röportajlar oluşturmak, bizim en çok deneyim sahibi olduğumuz iş alanıdır.

Bazı kişiler bunu iyi bilir.. 🙂

AFİŞ, BİLBOARD ve REKLAM ÜRÜNLERİ TASARIMI

AFİŞ, BİLBOARD ve REKLAM ÜRÜNLERİ TASARIMI

Yapılan araştırmalarda insanların günlük koşturmaca esnasında, afiş, bilboard, raket gibi dış mekan – iç mekan (outdoor-indoor) reklam ürünlerine odaklanıp bakma sürelerinin toplam 6 saniye olduğu belirlenmiştir.

Bu tespit ile düşünüldüğünde afiş tasarımının dikkat çekici, verilmek istenen mesajı direk yoldan, az yazı, en fazla 3 görsel ile tasarlanması gerektiği anlayışı çıkmaktadır.

Dış mekanlar için firmanızın en önemli ve çarpıcı reklam elamanlarından olan afiş, bilboard, raket gibi dış mekan reklam materyalleri, doğru tasarlandığı taktirde size geri dönümü şüphesiz olumlu yönde olacaktır.

Bu bakış ile afiş ve benzeri reklam ürünlerinizin tasarımlarını profesyonel olarak gerçekleştirdiğimizi hatırlatmakta yarar görüyoruz.