none
WEB TASARIM - İznik Dizayn
7176
page-template-default,page,page-id-7176,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

WEB TASARIM

Web tasarım, şirketinizin, firmanızın, işyerinizin tanıtımını yapmak, verdiğiniz hizmetler hakkında ziyaretçilerinize bilgi vermek, kişisel çalışmalarınızı dünyaya duyurmak için yapılan grafikler ve internet yazılım dillerinin beraber kullanılarak oluşturulan bir sistemler bütünüdür.

Web siteniz, dünyaya açılan kapınızdır.

Bilgisayar olan her yerde adeta bir şubenizmiş gibi işlev görür.

O yüzden web tasarım için önemli olan kaliteli görsellik, kolay anlaşılırlık, teknolojiye uyum, sadelik, navigasyon gücüdür.

Web tasarımınız amatör ellere bırakılmayacak kadar önemlidir. Web sitenizin tasarım kalitesi, kurumunuzun kalitesini sanal ortamda yansıtmalıdır. Firma ciddiyeti için kaliteli bir web tasarım yaptırmanız gerekir.

Hızlı açılan, kolay anlaşılır, kullanıcıyı yormayan, arama motorları kriterlerinin en üst düzeyde uygulandığı profesyonel web sitesi tasarımı için bizimle irtibata geçin, sizinle neler yapabileceğimizi konuşalım.

Ayrıca %99 süreklilik ile çalışan Linux ve Windows sunucularımız, iş ortaklarımız tarafından sizlere sorunsuz ve kaliteli internet ortamını en uygun koşullarla sağlayacaktır.

Web sitesi inşası, alan adı (domain name) alımı ile başlar. com, net, org, com.tr gibi onlarca alan adından birini sizin adınıza kayıt edelim.

İZNİK DİZAYN, web dünyasında kişilere ve kurumlara dinamik, etkileyici, kullanıcı dostu, sorunsuz, güncellenebilen, görsel yönü güçlü, kurumsal kimliğe uygun kaliteli web site çözümlerinin yanı sıra, intro, banner, header, hosting ve domain hizmeti de sunmaktadır.

WEB SİTESİ TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KRİTERLER

Kullanıcıların sayfalarınızı hızlı bir şekilde açabilmesi, içerisinde dolaşabilmesi ve sunduğunuz içerikle sizi kolayca anlayabilmesi gerekir.

-Bütün tarayıcılarla (İnternet Explorer, Safari, Firefox, Opera, Cep telefonu tarayıcıları v.s) sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir.

-CSS ile hızlı yüklenen sayfalar (bir araştırmaya göre kullanıcılar bir sayfanın açılmasını 20 sn’den daha fazla beklememektedir) gerekir.

-En büyük kriter: Arama motorlarına uygunluktur. Arama motorları mantığına uygun tasarımlar, sitenizin arama sonuçlarında yukarılarda, rakiplerinizin üzerinde gözükmesini sağlayacak buda daha fazla müşteriye ulaşacağınız anlamına gelecektir.

Biz, size en uygun alan adını belirler, bunu adınıza tescil ederiz. E-mail adreslerinizi açar ve kurulumlarını yaparız. 20 yılı aşkın bir süredir web tasarımı hizmeti veren firmamız, sizin internette etkin bir şekilde yer almanızı ve yepyeni müşteriler edinmenizi sağlayacaktır.

İYİ BİR WEB SİTESİ NASIL OLMALIDIR

-Web sitesinin tasarımı, firmanın kurumsal kimliği ile uyumlu olmalı.
– Web sitesi, tasarımıyla özgün olmalı.
– Web sitesi hızlı olmalı.
– Etkileşimli bir tasarıma sahip olmalı. Sade ama ilgi çekici ve etkili olmalı.
– Web sitesi bilgi vermeli.
– Web sitesi güncel olmalı.
– Web sitesi iletişim kurmalı.
– Arama motorları tarafından tanınmalı.

WEB SİTESİ SAHİBİ OLMANIZ İÇİN 10 NEDENİNİZ VAR

1- Web sitesi en etkileşimli projedir.
2- Hedef kitleye ulaşmanın en kısa yoludur.
3- İnternette, kesintisiz (on-line) olarak hizmet ve ürünleri pazarlamanın yoludur.
4- Web siteniz, sizin global ofisinizdir. 7 gün 24 saat aralıksız çalışır. Ek mesai ücreti de istemez.
5- Web siteniz, sizin tüm dünyaya açılan pencerenizdir. Kendinizi tanıtmanın en ucuz ve kolay yoludur.
6- Web siteleri kişiyi araştırmaya yönlendirir ve ufkunu genişletir.
7- Web’de yayınlanan konular direkt olarak ona sahip olmak isteyene ulaşır. Zaman kaybı yaratmaz.
8- Web sitesindeki bilgiler dilediğiniz zaman yenilenir. Böylece sürekli güncel bir sanal ofisiniz olur.
9- Web sayfalarınızın kaderi diğer medyalar gibi bir çöp kutusunda sonlanmaz. Çünkü onlar “Sonsuza kadar kullanılabilecek” şekilde yaratılmıştır.
10- Web sitenizi kullanarak, hiçbir ek masraf yapmadan aynı anda binlerce müşteriye hizmet verebilir, bir çok yeni müşteriye de sahip olursunuz.

WEB SİTESİ KONUSUNDA ŞİRKETLERİN YAPTIĞI 10 HATA

1- Web uygulamalarını profesyonel webmaster yerine, serbest çalışan, öğrenci veya güçlü referansları olmayan herhangi birine yaptırmak.
2- Bir kere göreceli olarak yüksek ücret ödeyerek sonuç elde etmek yerine, defalarca düşük ücret ödeyerek hiç sonuç elde edememek.
3- Web uygulaması yayına başladığında projenin bitiği yanılgısına düşmek (oysa o sadece bir başlangıç) ve güncelleme yapmamak.
4- Web uygulamalarını müşteri gözüyle ve onların ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulunduracak şekilde değil, kendi gözüyle ve subjektif değerleriyle oluşturmak.
5- Gerçek yaşamdaki kurumsallığı sanal yaşama aktaramamak (gerçekte gökdeleniniz, çok şık bir vitrininiz veya markanız varsa, sanal yaşamda da ona paralel bir varlığınız olmalı).
6- Arama motorları kriterlerini bilmemek ve sadece görsel güzelliğe önem vererek web uygulaması yaptırmak.
7- İnteraktif web uygulamaları geliştirmemek, fonksiyonelliğe önem vermemek.
8- Ucuz ama yavaş web barındırma(Hostig) şirketlerini tercih etmek.
9- Projeden ziyade alan ismine önem vermek.
10- Web uygulamalarını webmaster olmayan, aracı kuruluşlara, ajanslara yaptırmak.